FORUM
2 000 x 10 = jak by jeszcze dobrze zainwestował to kto wie nie ma tez pewnosci że wcześniej nikt sobie ich taniej nie zaadoptuje istnieje tez ryzyko że już takiego dobrego dzierżawcy nie znajdzie w przyszłosci
O ile dzierzawca nie wykorkuje w przeciągu tej 10 letniej mordegi
Mordęgi???
Ja bym zrobił tak: jesienią wysiewam żyto w maju ścinam owijam w kulki i spylam krowiarzom w promocyjnej cenie 80zł/szt x 40 belek/ha =3200
następnie migusiem jade kukurydze na ziarno lekko liczac 12 ton x 560= 6720
3200+ 6720=9920 przychodu z ha - 1300 dzierżawy- 3000 koszty (jak by mieć dużo gnojowicy to połowa tego wystarczy) =5620
to tylko jedna z możliwości bo przeciez sa bardziej dochodowe uprawy (mietko może wam nieco powiedzieć)
i w czym macie problem??
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
Można tez postawić hotel dla 100 osób, 100 x100 daje 10000 niech 5000 pojdzie na Obsluge żarcie i inne koszty, zostaje 5000 dniówki x 360 to jest kasy jak lodu
można tez obsiać facelia kupić pszczoły ze 100 pni to dopiero jest kasa
100 uli x 80 kg miodu z ula x 25 zeta za kg to daje 2 tys z ula
2 tys x 100 masz 200 tys bez roboty bo pszczoły zrobią wszystko
Ale z nas Janusze biznesu
baraki, arek, turbogrocho
Zdzwońmy się i sie podzielicie ze mną tym towarem co jaracie
Bo niezłe farmazony Wam wychodzą
Tomaszek to nie są tanie rzeczy tu trochę grosza trzeba wybecolic
Mordęgi???
Ja bym zrobił tak: jesienią wysiewam żyto w maju ścinam owijam w kulki i spylam krowiarzom w promocyjnej cenie 80zł/szt x 40 belek/ha =3200
następnie migusiem jade kukurydze na ziarno lekko liczac 12 ton x 560= 6720
3200+ 6720=9920 przychodu z ha - 1300 dzierżawy- 3000 koszty (jak by mieć dużo gnojowicy to połowa tego wystarczy) =5620
to tylko jedna z możliwości bo przeciez sa bardziej dochodowe uprawy (mietko może wam nieco powiedzieć)
i w czym macie problem??
Po prawdzie to inaczej wygląda
Za 80 dych to krowiarz Ciebie spyli z takim tandetnym towarem jakim jest kulka z żyta (ocet) I ta wydajność 40 belek Z dwóch hektarów raczej
Do rzeczy. Max 30 kulek X 60 zł = 1800 - (nasiona od sąsiada, saletrosan 250 kg, paliwo, owijarka, prasa, ) 1300 = 500 zł.
QQ jak zasiejesz po życie to co najwyżej krowiarzowi na kiszonkę możesz sprzedać
Bo czasu na wykształcenie kolby na 12 ton miała nie będzie
Ale jak się trafi rok jak poprzedni, że krowiarzowi obrodzi własna QQ to wypnie na Twoją cztery litery I nici z interesu.
Hotel by wypalil
a gdyby tak pszczoły na dach hotelu zainstalowal
Hotel by wypalil
Hmm, ale taki z kobitkami
Podwoiłby się zysk
Mieliby gdzie wydać kase gospodarze, co im tyle z dzierżawy kasy zostaje
a gdyby obiekcje co do zapłaty mieli to ich pszczołami pogonimy
Hotel i pszczoły ja tam się nie znam ale chyba juz ktos wpadł na ten pomysł i hotel "Osa" nazwał ale na dzień dzisiejszy zawiaduje tą piękną "pasieką" syndyk masy upadłościowej wiec nie jestem pewien czy warto iść w taki biznes.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
Baraki, a może tam byłeś przed tygodniem?
Panowie, nie silcie się...gańdzia Barakiego jest nie do przebicia.
Mordęgi???
...........................................................
i w czym macie problem??
Ja tam problemów podobnie jak Ty nie posiadam, a co za tym idzie, i ja się nie morduję.
Nuta dla Ciebie Marku...
https://www.youtube.com/watch?v=LOKFCWiekN4
...również czasem sobie podśpiewuję...z mojego punktu widzenia, obciach to żaden
Baraki, a może tam byłeś przed tygodniem?
Przed tyg nie ale kiedys byłem
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
Mordęgi???
Ja bym zrobił tak: jesienią wysiewam żyto w maju ścinam owijam w kulki i spylam krowiarzom w promocyjnej cenie 80zł/szt x 40 belek/ha =3200
następnie migusiem jade kukurydze na ziarno lekko liczac 12 ton x 560= 6720
3200+ 6720=9920 przychodu z ha - 1300 dzierżawy- 3000 koszty (jak by mieć dużo gnojowicy to połowa tego wystarczy) =5620
to tylko jedna z możliwości bo przeciez sa bardziej dochodowe uprawy (mietko może wam nieco powiedzieć)
i w czym macie problem??
Zimą by można było jeszcze kursy narciarskie organizować
jebłem
Jak pole ze spadkiem to czemu nie? Ale wtedy żyto odpada bo jak ubija snowboardami to wyginie, ale i sama kuku jako jedyny plon w sezonie i tak da łądny dochód bo na lepszej glebie jak 3-4 klasa to trzeba śmiało 15 ton mokrej zakładać, policzyc po 560 netto (po takiej cenie aktualnie opylam) to masz 8400/ha do dyspozycji.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
ale i sama kuku jako jedyny plon w sezonie i tak da łądny dochód bo na lepszej glebie jak 3-4 klasa to trzeba śmiało 15 ton mokrej zakładać, policzyc po 560 netto (po takiej cenie aktualnie opylam) to masz 8400/ha do dyspozycji.
Na 3-4 klasie to się co niektórym gospodarzom poziom edukacji zakończył
się podniecacie tą qq a jeszcze niedawno w 2015 w porywach 6 ton sypala
Kazik Ty się nie dąsaj , tylko pisz co tam na tej dzierżawie się dzieje
u nas 2 lata temu przy polach z kukurydza stały tabliczki 'OSTROŻNIE Z OGNIEM'. Wielu też młociło ją talerzówkami.
Raz na dziesięć lat rzepak sypnie 3 tony na V klasie
Jedna krowa na 30 sztuk da 10000 litrów mleka i nie będzie widzieć weterynarza.
Jeden tucznik na 100 sztuk zeżre średnio 2,3 kg paszy
90 % rolników na 100 ma bujną fantazję
Niestety latka lecą a fantazja nadal ta sama
Raz na dziesięć lat rzepak sypnie 3 tony na V klasie
Jedna krowa na 30 sztuk da 10000 litrów mleka i nie będzie widzieć weterynarza.
Jeden tucznik na 100 sztuk zeżre średnio 2,3 kg paszy90 % rolników na 100 ma bujną fantazję
Niestety latka lecą a fantazja nadal ta sama
Widać ,że jesteś rozgarniętym chłopcem .